cseh porter
A KK minden eddigi prágai útja bizonyította, hogy Magyarország csak koszos kis provincia a sörfőzés exhabsburgi területei közül, a cseh főváros azonban (és az ott kapható vidéki produktumok) mindig képes új és új csodákkal meglepni az arra tévedő turistát. A rengeteg, aktuálisan fogyasztott sör közül mégis a legmeredekebb fogást, a Primátor gyilkolópalackját szeretném kiemelni. Maga a brand rengeteg sört tartalmaz, az itthon alapvetően noname náchodi sörgyár ugyanis iszonyú széles termelési palettát birtokol, ami főként a szárazanyag-térfogatszázalék (lásd még: Balling-fok, extrakttartalom) növekvő beosztására épül, és ami fokozatosan barnulva és erősödve a 24%-os, azaz szinte kefírsűrű Double-ben teljesedik ki.
A portersör – a régi címkék tanúsága szerint – valamikor K-Európa-szere népszerű típus volt, egyébként brit eredetű, nevét is a hordárokról kapta, akiknek közkedvelt védőitala volt; jelenleg azonban hazánkban például hiába is keressük. Csehország azonban kontinentális védőbástyaként jelenleg is termeli, még ha nem is lenyűgöző mennyiségben, ahhoz mindenesetre eleget, hogy bármelyik tetszőleges Tesco-ban beszerezhető legyen belőle az (ezek szerint) legismertebb Primátor-féle főzet, ráadásul olyan áron, amit itthon a felső-középkategóriának tartanak fenn (ca 25 Kč).
Mindennek dacára még krónikus alkoholistának is jobb befektetésnek tűnik a híres Schlossmühlénél, hiszen 0,5 l folyadékbevitelhez rendel 0,5 dl alkoholt, míg az utóbbi hasonló egységenként csupán kb 0,15-öt. Ennél minőségibb sörfogyasztóknak az unikumjellegen kívül még a selymes, sűrű édes zamat és a tápláló-illumináló kombóhatás jelenthet plusz vonzerőt, amit a cseh söröktől általában megszokott mellékízmentesség és komplexitás tesz kikezdhetetlenné.
Itt az ideje az importkövetelő tüntetéseknek.
Alkoholtartalom: 10 V/V%
2007. 02. 12.